Toca Town

Toca Town 1.0

Życie nigdy nie było tak przyjemne jak teraz

Toca Town to ciekawa i zabawna gra w wirtualne miasto. Daje ona dzieciom szansę na poznanie funkcjonowania miasta i zapewnia wiele godzin dobrej zabawy z dziwnymi a zarazem ciekawymi postaciami.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Wiele lokacji do odwiedzenia
  • Otwarty świat mocno pobudzający wyobraźnię
  • Wesoła grafika
  • Dużo zabawnych postaci

Wady

  • Mało interakcji pomiędzy obiektami

Doskonały
9

Toca Town to ciekawa i zabawna gra w wirtualne miasto. Daje ona dzieciom szansę na poznanie funkcjonowania miasta i zapewnia wiele godzin dobrej zabawy z dziwnymi a zarazem ciekawymi postaciami.

Więc to jest The Sims dla przedszkolaków?

Toca Town posiada otwarty świat gry, w którym komunikujemy się z jego pozostałymi mieszkańcami. Pod tym względem jest dość podobny do The Sims. Jednak na tym podobieństwa się kończą, ponieważ w Toca Town nie ma celów do osiągnięcia. Nie zmienia się nam poziom rozwoju postaci, nie ma budynków, nie znajdziemy niczego do odblokowania, a także co najlepsze, nie mamy nawet obowiązku sprzątania swojego domu!

Toca Town to gra typowo nastawiona na taką zabawę, aby dzieciaki korzystały ze swojej wyobraźni, a nie przejmowały się ograniczeniami ze strony gry.

Nauka poprzez zabawę

W Toca Town można robić naprawdę wiele rzeczy. Istnieje sześć różnych miejsc do odwiedzenia, wliczając w to domy, restauracje, sklepy i posterunek policji. W każdej z lokalizacji możemy podnieść dowolny przedmiot i odłożyć go, gdzie tylko chcemy. W dowolnym momencie możemy wchodzić z interakcje z elementami otoczenia – pobawić się światłami, kuchenką czy kranem, które nie są tylko tłem rozgrywki.

Toca Town pozwala eksperymentować z dostępnymi rzeczami niemal w każdym miejscu gry. Możemy zatem przygotować sobie posiłek w restauracji, łącząc posiadane produkty spożywcze, czy umyć samochód przy użyciu mydła i gąbki. Najważniejsze są dobre chęci i pomysły, jak wykorzystać dane przedmioty. Tego właśnie uczy Toca Town. Szkoda tylko, że nie znalazło się tu jeszcze więcej elementów, które gracz mógłby wykorzystać.

Tak jak obiekty, również postacie w grze są całkowicie statyczne. Jest kilka opcji, które możemy z daną osobą zrobić. Możemy ją nakarmić, kazać jej usiąść bądź na przykład skorzystać z toalety. Bardzo szkoda, że i w tym przypadku elementy interaktywne zostały okrojone do minimum i nie ma ich więcej.
W Toca Town każdą postać możemy także dowolnie ubierać i przenosić z miejsca na miejsce wraz z posiadanymi rzeczami.

Toca Town ma pobudzać dziecięcą wyobraźnie, dawać im radość z gry i przynosić kolejne rozwijające myślenie rzeczy. Tytuł został stworzony w taki sposób, aby dzieci mogły z niego przez długi czas korzystać i szybko się nie znudzić. Wszak w swoim wirtualnym domu mogą odkręcić wszystkie krany, wrzucać płyty DVD do piekarnika czy spuszczać talerze w toalecie.

Świetnie zaprojektowany wygląd

Wygląd Toca Town jest typowy dla serii Toca Boca. Jeśli kiedykolwiek korzystaliście z lekko zakręconych kreskówkowych gier typu Toca Hair Salon czy Toca Pet Doctor, odnajdziecie się w Toca Town jak u siebie w domu.

Toca Town to nie tylko kolorowe grafiki i śmieszne postacie, ale też kilka ciekawych rozwiązań. Na przykład jeśli nie wyłączymy radia w pokoju, a przeniesiemy je w inne miejsce, z pewnością zauważymy, jak zmieni się dochodzący do nas dźwięk. Podobnie jest z oświetleniem. Dzieciaki będą mogły do woli z nim eksperymentować, włączając bądź wyłączając je, zdmuchując świeczkę czy zasłaniając żaluzje. Takie detale w Toca Town z pewnością pobudzają wyobraźnię!

Chwila spokoju

W dzisiejszym świecie normalnym zachowaniem jest danie dziecku telefonu z grą, co daje rodzicom chwilę czasu na odpoczynek lub zajęcie się własnymi sprawami. Niestety dość często gry na naszych smartfonach są nieodpowiednie dla dzieci, ale nie Toca Town. Jest ona wręcz zalecana każdemu dziecku, ponieważ ćwiczy i stawia wyzwania jego wyobraźni i pozwala miło i pożytecznie spędzić czas.

Toca Town

Download

Toca Town 1.0

Opinie użytkowników o Toca Town